Zahradnictví
Libor Gottvald
tel.: +420 604 127 030

Často kladené otázky k tvorbě okrasných zahradních jezírek


Zhotovíte nám celé jezírko na klíč?

Ano, navrhneme vám vhodné umístění jezírka, jeho velikost, skladbu rostlin v jezírku i okolo jezírka a jezírko zhotovíme.

Jak velké by mělo jezírko být?

Velikost jezírka je potřeba zvolit úměrně k velikosti zahrady, takže bohužel není jednoznačná odpověď. Pouze pro Vaši orientaci na zahradě o ploše 200m2 je pěkné jezírko o ploše 12m2.

Může být jezírko osluněno po celý den?

Je vhodné, aby jezírko nebylo osluněno po celý den, ale aby po část dne bylo ve stínu. Nezáleží na tom, bude-li dopoledne ve stínu a odpoledne osluněno, či naopak. Pokud je jezírko celý den osluněno, více rostou řasy které je potom nutno buď průběžně odstraňovat, nebo použít přípravek pro likvidaci řas.

Pokud budu chtít po Vás jen zakoupení a dovoz materiálu a práci si udělám sám, je možné se dohodnout?

Ano i toto je možné. Každý má možnost se rozhodnout jakou variantu si zvolí. Jestli chce jezírko zrealizovat od nás se zárukou a nebo si je zhotoví sám. V případě, že si zákazník chce zhotovit jezírko sám, neneseme odpovědnost za vady které se mohou vyskytnout.

Je u jezírka nutná filtrace?

Podle našich zkušeností, při vhodném osázení rostlinami v jezírku s potůčkem a pokud nepožadujete křišťálově čistou vodu, kde bude vidět dno jezírka, není filtrace nutností. Dělali jsme např. jezírko na zahradě v Kanicích (ukázka v naší fotogalerii), které je o průměru 10m, je bez filtrace a i když si majitelé koupili i rybičky, jezírko je stále čisté. Pokud by jste přeci jen filtr chtěli, tak je možno jej dodatečně namontovat.

Jakou fólii používáte?

Fólie musí splňovat dosti přísná kritéria nezávadnosti vůči životnímu prostředí a proto používáme jen fólie kvalitních dodavatelů jako jsou Gardena, Heissner a Oasse. U těchto značkových fólií výrobce dává minimálně 10-ti letou záruku u levnější varianty fólie. U dražších fólií je záruka i 25 let. Samozřejmě od toho se odvíjí i cena hotového díla.