Zahradnictví
Libor Gottvald
tel.: +420 604 127 030

Často kladené otázky k návrhům, realizacím a úpravě zahrad


Kdy je nejvhodnější doba realizace zahrady?

Protože vysazujeme rostliny v kontejnerech, tak je realizace možná, kdykoli během roku od časného jara, do zámrazu. Pokud budou vysazovány rostliny s balem, je vhodné je vysazovat v časném jaru a na podzim.

Jaké služby při realizaci nabízíte?

Našim zákazníkům nabízíme zpracování návrhu ve spolupráci s naším architektem, cenový návrh, zprostředkování firmy na montáž závlahového systému, realizaci zahradního jezírka, vybudování chodníčků, skalky, výsadbu dřevin, výsev trávníků a další služby. Nabízíme Vám tedy kompletní realizaci Vaší zahrady a její následnou údržbu.

Jak celá realizace probíhá?

Na místě Vaší budoucí zahrady nám řeknete Vaše představy jako např. bude-li na zahradě bazén, altánek, zahradní domek, krb, pergola, apod. Sdělíte nám jaké máte představy o zahradě jako celku a jak si ji přejete využívat. Sdělíte nám také jste-li na nějakou rostlinu či pyl alergičtí, máte-li domácího mazlíčka (pejska či jiné) a další důležité informace.
Do stanoveného termínu Vám předáme projekt s rozpisem rostlinného materiálu, prováděnými pracemi a cenovou kalkulaci. Po Vašem odsouhlasení, dohodě na termínu prováděných prací a uzavření smlouvy zahájíme realizaci Vaší zahrady.

Jaká je cena realizace zahrady?

Odpověď na tuto otázku je individuální pro každého zákazníka. Záleží na mnoha okolnostech jako jsou velikost zahrady, velikost dodaných rostlin, jestli je zahrada kaskádovitá nebo svahovitá, na velikosti zahradního jezírka apod. Jen pro hrubou orientaci uvedu příklad. Zahrada o ploše 500m čtverečních se závlahovým systémem, běžnými rostlinami a trávníkem může vyjít přibližně na částku okolo 100 000,- Kč, ale stejná zahrada s velkými rostlinami a jezírkem může vyjít i na částku okolo 500 000,- Kč i více. Zde záleží především na požadavcích a možnostech zákazníka. Je však nutno podotknout, že zahrada je investicí do budoucnosti a přispívá ke zkrášlení našeho životního prostředí.

Jak dlouho realizace trvá?

V tomto případě záleží na velikosti zahrady a množství prováděných prací. Všeobecně lze říci, že zahradu o ploše 500m čtverečních na rovině lze zhotovit do 14 dnů.

Proč se do zahrady nepustit sami, proč volat zahradníky?

Zde uvedu malý příklad. Volal nám zákazník, že by potřeboval vysadit nějaké rostliny. Tak jsme se dohodli na termínu. Přijeli jsme a viděli rostliny vysázené, závlaha funguje. Zeptali jsme se jej tedy co potřebuje. Zákazník řekl, že za domem mu nerostou Azalky a Rhododendrony. Šli jsme tam, podívali se, a co nevidíme. Tyhle rostliny se mají sázet do specielního substrátu, ale náš zákazník tohle nevěděl a nasázel je do běžné zeminy. Proto mu nerostly a byl zklamán. Rostliny jsme přesadili a od té doby mu již rostou a propívají. Nyní je z něj náš další zákazník. Naše rada tedy zní: Využijte našich zkušeností, pomohou Vám ušetřit peníze a Váš drahocenný čas, který můžete věnovat jiným činnostem. Na zahradu je zahradník. Berte to tak, že každý umíme něco a to děláme.